Jestem Iza – Fotografka Kobieca

Jestem Iza. Lubię mleko z kawą. Wącham książki zaraz po otwarciu. Na stole w kuchni zawsze mam bukiet świeżych kwiatów. Do sukienki zakładam trampki. Wierzę, że pozytywne myśli przyciągają pozytywne zdarzenia. Uśmiecham się do świata, by puścił do mnie oczko.

Notuję myśli, by zostały ze mną na zawsze, jak tatuaż. W dużych albumach w twardych okładkach tworzę przepisy na szczęście. Doprawiam je zasuszonym liściem i niezapominajką. Aparatem szkicuję rzeczywistość. Medytuję: słowami zapisuję obraz, obrazem maluję słowa. Przymierzam czy do siebie pasują, tak jak się zakłada pierwszy raz sweter, który później staje się ulubionym.

Z wiekiem lubię siebie bardziej. Uczę tej akceptacji inne kobiety. Pokazuję im jak kochać każdą zmarszczkę na mapie ciała. Otulam energią by codziennie czuły się wyjątkowe. Kobiecość to stan duszy. To blask, który przyciąga. Mimo siwego włosa, pieprzyka na ramieniu czy dodatkowej fałdki. To gest poprawiania włosów. To perfumy, które na każdej pachną inaczej. Kobiecość masz zaraz pod warstwą skóry.

Jestem czarodziejką. W kilka minut rozmową tworzę atmosferę, która pozwoli Ci się otworzyć. Sama patrzę na swoje portrety i myślę sobie: „kurczę jestem nawet trochę ładniejsza niż myślałam!”. Uczę się dbać o siebie tak jak dbam o wszystkich innych, bo wszystkie jesteśmy piękne, wyjątkowe i wystarczające!

Wystawy – indywidualne i grupowe:

07-09.2020 – „Womanly” na Krakow Photo Fringe / Miesiąc Fotografii w Krakowie

10.2019 r. – FotoOpen na FotoArt Festival / Bielsko-Biała

08.2019 r. – „Soulbody” w Tytano / Kraków

06.2019 r. – „Womanhood” na Krakow Photo Fringe / Miesiąc Fotografii w Krakowie

04-06.2018 r. – Sony World Photography Awards / Somerset House w Londynie

Wyróżnienia w międzynarodowych konkursach 2016-2019:

Tokyo International Foto Awards

WPAWARDS Warsaw Photography Awards

Mono Visions Awards

Sony World Photography Awards

Vouge Italia

Swing with Your Kid Photography

This Magazine

Through a Mother’s Eyes

Child Photo Competition